Strona główna
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Bogata biblioteka
- https://www.zabkowicesl-lo.sowa.pl/
Rekrutacja 2026/2027
Ważne daty...
- Wniosek o przyjęcie do Liceum, wraz z dokumentami, będzie można składać
od 18 maja 2026 r. do 22 czerwca 2026 r. do godz.15.
- Wniosek o przyjęcie do Liceum należy uzupełnić o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty w terminie od 03 lipca 2026 r. do 07 lipca 2026 r. do godz.15.
- Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do postępowania rekrutacyjnego ogłoszone zostaną 15 lipca 2026 r.
- W terminie od 16 lipca 2026 r. do 21 lipca 2026 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, należy potwierdzić wolę nauki w Liceum poprzez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły oraz oryginału zaświadczenia o wyniku egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.
-Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do naszej Szkoły ogłoszone będą 22 lipca 2026 r. do godz. 12.00.
Rozpoczęcie współpracy ...
- 17.06.2026
Rozpoczęcie współpracy z pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa...
17Rozpoczęcie współpracy z pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
W dniu 08. czerwca br. odbyło się spotkanie Dyrektora naszego Liceum – Pana Tomasza Błauciaka, nauczycielek biologii: Pani Reginy Bigoś, Pani Anety Szaczkowskiej, przewodniczącej przedmiotów matematyczno – przyrodniczych Pani Ewy Żuk z zaproszonymi pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu: Prodziekan ds. Rozwoju dr hab. Anną Rozensztrauch i Prodziekan ds. Dydaktyki dr hab. Aleksandrą Kołtuniuk wraz ze studentami Wydziału Pielęgniarstwa, Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego, którego celem było rozpoczęcie współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu przez naszą szkołę i klasy o profilu biologicznym. Studenci, część z nich to absolwenci nasz
- Rozpoczęcie współpracy ...: Czytaj więcej
Kraków, Zakopane...
- 15.06.2026
W dniach 1–3 czerwca uczniowie klas I C i I D...
W dniach 1–3 czerwca uczniowie klas I C i I D uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej, której trasa obejmowała Kraków, Zakopane oraz Zator. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania najważniejszych miejsc południowej Polski, integracji zespołów klasowych oraz aktywnego spędzenia czasu.
- Kraków, Zakopane...: Czytaj więcej
Podziękowanie
- 12.06.2026
dla Darczyńców biblioteki Liceum Ogólnokształcącego...
P O D Z I Ę K O W A N I E
dla Darczyńców biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
W imieniu Czytelników oraz własnym składam serdeczne podziękowania Pani Wicedyrektor Marioli Hajduk oraz Pani Reginie Bigoś, Pani Annie Comber, Pani Agnieszce Czyniewskiej Prezes Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich, Pani Krystynie Karamon, Pani Sylwii Machnik, Pani Małgorzacie Maj, Pani Feliksie Markiewicz-Kostrzyckiej, Absolwentce nasze szkoły Pani Darii Noga, Pani Dorocie Sikorze, Pani Marzannie Tusznio, Pani Urszuli Zacharze, Pani Marzenie Zazuli, Pani Ewie Żuk, Panu Ryszardowi Morawskiemu, Panu Bogusławowi Wołyńcowi, a także Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śląskich oraz Uczniom: Alicji Ambickiej z kl. IIA, Jakubowi Azarewiczowi z kl. ID, Lenie Bedri z kl. IVD, Darii Demianiuk z kl. I
- Podziękowanie: Czytaj więcej
UNIWERSYTET OPOLSKI...
- 27.05.2026
25 maja 2026 Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich podpisało umowę...
25 maja 2026 Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich podpisało umowę o współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego, a uczelnia jednocześnie objęła szkołę oficjalnym patronatem. Partnerstwo ma na celu rozwijanie kompetencji językowych uczniów oraz poszerzanie ich wiedzy o kulturze, literaturze i współczesnych kierunkach badań filologicznych.
- UNIWERSYTET OPOLSKI...: Czytaj więcej
Podsumowanie VI edycji...
- 18.05.2026
Podsumowanie VI edycji akcji czytelniczej CYTAT TYGODNIA
Podsumowanie VI edycji akcji czytelniczej CYTAT TYGODNIA
W tegorocznej, VI edycji akcji czytelniczej CYTAT TYGODNIA – trwającej przez dziewiętnaście tygodni – łącznie w I i II turze udział wzięło 106 uczniów z klas I – IV. Większość uczestników wielokrotnie brała udział w tej formie promowania czytelnictwa. W obu tegorocznych turach akcji uczniowie 386 razy prawidłowo wytypowali autora i tytuł cytowanej książki!
- Podsumowanie VI edycji...: Czytaj więcej
Power of the Future...
- 11.05.2026
Zaproszenie na II edycję Festiwalu Siła Młodych – Power of the Future
Zaproszenie na II edycję Festiwalu Siła Młodych – Power of the Future
Z ogromną radością zapraszamy na II edycję Festiwalu Siła Młodych – Power of the Future, który odbędzie się w dniach 18–19 czerwca 2026 roku w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Budzowie.
- Power of the Future...: Czytaj więcej
CyberTron Academy 2026!
- 28.04.2026
Znamy już finalistów...
- CyberTron Academy 2026!: Czytaj więcej
Koniec pracy tuż, tuż...
- 17.04.2026
- Koniec pracy tuż, tuż...: Czytaj więcej
Ślad, który zostawili…
- 08.04.2026
- 1
20 marca 2026 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskim w Warszawie miała miejsce gala finałowa ogólnopolskiego konkursu „Obiektyw Obywatelski” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sprawiedliwości. Na uroczystą galę zostali też zaproszeni nasi uczniowie: Martyna Tandereszczak, Marysia Świdzińska, Pola Wild i Konrad Jarowski. Przygotowany przez zespół filmik promujący wartości konstytucyjne: godność człowieka, wolność, równość, solidarność, dobro wspólne, ku zaskoczeniu twórców, zdobył pierwsze miejsce w Polsce! Gratulujemy zwycięstwa i jesteśmy dumni z poziomu kreatywności, umiejętności cyfrowych oraz umiejętności zastosowania wiedzy w nowych okolicznościach naszych uczniów. Życzymy dalszego rozwoju osobistego i kolejnych sukcesów! Poniżej wyróżniony filmik „Ślad, który zostawimy…” będący interpretacją pierwszego artykułu Konstytucji: „Rzeczpospolita Polska jes
- Ślad, który zostawili…: Czytaj więcej
Ząbkowickie krzywe wieże...
- 01.04.2026
Ząbkowickie krzywe wieże - duma liceum
Ząbkowickie krzywe wieże - duma liceum
19 marca 2026 roku w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki odbyła się gala rozdania Krzywych Wież, prestiżowych nagród przyznawanych za ponadprzeciętne osiągnięcia. Nasza szkoła może z dumą zaprezentować zdobywców statuetek, wśród których znaleźli się nie tylko uczniowie.
- Ząbkowickie krzywe wieże...: Czytaj więcej
Dzień otwarty 16.04.2026 r.
- 30.03.2026
- Dzień otwarty 16.04.2026 r.: Czytaj więcej
Kolejna wizyta ...
- 29.03.2026
Kolejna wizyta miłośników sztuki w Operze Wrocławskiej.
Kolejna wizyta miłośników sztuki w Operze Wrocławskiej.
W ramach cyklicznych wyjazdów do ośrodków kultury, organizowanych przez Dorotę Sikorę, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym – wyjeździe do Opery Wrocławskiej na balet „Romeo i Julia”. Opiekę nad uczestnikami sprawowały panie Dorota Sikora, Anna Roman oraz Dorota Sikora, które zadbały o bezpieczeństwo oraz sprawną organizację wyjazdu.
- Kolejna wizyta ...: Czytaj więcej
Półmetek remontu dachu...
- 26.03.2026
- Półmetek remontu dachu...: Czytaj więcej
Strefowy Finał...
- 16.03.2026
Miarą sukcesu jest wspaniała walka, a nie tylko zwycięstwo!!!!
W dniu dzisiejszym 11 naszych uczniów pod opieką pana Remigiusza Cweka pojechało do Wałbrzycha , gdzie w hali sportowej ,,Wałbrzyskich Mistrzów" odbył się Strefowy Finał Licealiady w piłce nożnej halowej, w którym udział wzięło sześć szkół: Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, IV Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, KSP Kłodzko, Ekonomik Świdnica, ZS5 Wałbrzych. oraz my. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły.
- Strefowy Finał...: Czytaj więcej
Prace postępują...
- 10.03.2026
- Prace postępują...: Czytaj więcej
DFN
- 09.03.2026
Nowa galeria Koło biologiczne została dodana do albumu fotograficznego
Koło biologiczne
8- DFN: Czytaj więcej
Wycieczka do Wrocławia!
- 03.03.2026
27 lutego uczniowie klas: 2B i 3E
427 lutego uczniowie klas: 2B i 3E wraz z Paniami: Anną Roman, Joanną Jarosz i Dorotą Sikorą wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.
Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie i zapoznanie się nominowanym do Oskara filmem „Wielki Marty”. Produkcja otrzymała aż 9 nominacji do tej prestiżowej nagrody w tym za najlepszy film, reżyserię oraz dla aktora pierwszoplanowego. Film opowiada historię młodego bohatera, który mimo przeciwności losu próbował spełnić swoje marzenia, odnaleźć własną drogę w życiu i odnieść sukces w uwielbianej dyscyplinie sportowej. Poruszał temat przyjaźni, odwagi oraz odpowiedzialności za swoje decyzje. Gra aktorska oraz ścieżka dźwiękowa zrobiły na widzach duże wrażenie.
- Wycieczka do Wrocławia!: Czytaj więcej
Sukces Naszych Sportowców!
- 25.02.2026
24 lutego 10 naszych uczniów, wraz z opiekunem Panem Remigiuszem Cwekiem, wyjechało na Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza Ziębic, który odbywał się w hali sportowej w Ziębicach. W zawodach wzięło udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizacja od początku dostarczała wielu emocji a zawodnicy reprezentowali wysoki poziom sportowy.
Naszą szkołę reprezentowali następujący zawodnicy:
Lucjan Worobiec 1C
Adam Albrecht 1C
Hubert Szymański 3C
Wiktor Bielan 3C
Jakub Matusik 3C
Oskar Rogowski 3C
Marcel Grabowski 3E
Alex Zieliński 4D
Gracjan Bilski 4C
Marcin Sowa 4C
W fazie grupowej nasza drużyna spisała się znakomicie, wygrywając oba spotkania: W pierwszym meczu odnieśliśmy zwycięstwo 4:1 Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie nasi zawodnicy się rozpoczęli ofensywę i zaczęli dominować na boisku, co ostatecznie przyniosło bardzo dobry rezultat.
Mecz d- Sukces Naszych Sportowców!: Czytaj więcej
Jeśli zmiany, to tylko na lepsze!!!
- 20.02.2026
- Jeśli zmiany, to tylko na lepsze!!!: Czytaj więcej
PODZIĘKOWANIE
- 17.02.2026
dla Darczyńców...
P O D Z I Ę K O W A N I E
dla Darczyńców biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
W imieniu Czytelników oraz własnym składam serdeczne podziękowania Pani Wicedyrektor Marioli Hajduk oraz Pani Reginie Bigoś, Pani Krystynie Karamon, Pani Sylwii Machnik, Pani Feliksie Markiewicz-Kostrzyckiej, Pani Marzannie Tusznio, Pani Urszuli Zacharze, Pani Marzenie Zazuli, Pani Ewie Żuk, a także Uczniom: Jakubowi Czekajowi z kl. IIIF, Mai Gustaw z kl. IB, Karolowi Gustowskiemu z kl. IIIE, Oliwii Podkówce z kl. IIIF, Julii Stanek z kl. IIIF, Ani Topolskiej z kl. IIIF, Karolinie Wasilewskiej z kl. IIIB i Laurze Zawiślan z kl. IB (ja także podarowałam naszej bibliotece wiele książek, ale sobie nie będę przecież dziękować ;) – za podarowanie bibliotece szkolnej wielu ciekawych książek.
- PODZIĘKOWANIE: Czytaj więcej
Kalendarium
Najlepsze licea
Ranking Liceów i Techników „Perspektywy”