Strona główna

      • Zorientowani na sport
      • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
      • Bogata biblioteka
      • https://www.zabkowicesl-lo.sowa.pl/
      • Rekrutacja 2026/2027

      • Ważne daty...

        - Wniosek o przyjęcie do Liceum, wraz z dokumentami, będzie można składać

        od 18 maja 2026 r. do 22 czerwca 2026 r. do godz.15.

        - Wniosek o przyjęcie do Liceum należy uzupełnić o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty w terminie od 03 lipca 2026 r. do 07 lipca 2026 r. do godz.15.

        - Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do postępowania rekrutacyjnego ogłoszone zostaną 15 lipca 2026 r.

        - W terminie od 16 lipca 2026 r. do 21 lipca 2026 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, należy potwierdzić wolę nauki w Liceum poprzez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły oraz oryginału zaświadczenia o wyniku egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

        -Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do naszej Szkoły ogłoszone będą 22 lipca 2026 r. do godz. 12.00.

    • Rozpoczęcie współpracy ...
      • Rozpoczęcie współpracy ...

      • 17.06.2026
      • Rozpoczęcie współpracy z pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa...

        Rozpoczęcie współpracy z pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

        W dniu 08. czerwca br. odbyło się spotkanie Dyrektora naszego Liceum – Pana Tomasza Błauciaka, nauczycielek biologii: Pani Reginy Bigoś, Pani Anety Szaczkowskiej, przewodniczącej przedmiotów matematyczno – przyrodniczych Pani Ewy Żuk z zaproszonymi pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu: Prodziekan ds. Rozwoju dr hab. Anną Rozensztrauch i Prodziekan ds. Dydaktyki dr hab. Aleksandrą Kołtuniuk wraz ze studentami Wydziału Pielęgniarstwa, Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego, którego celem było rozpoczęcie współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu przez naszą szkołę i klasy o profilu biologicznym. Studenci, część z nich to absolwenci nasz

      • Rozpoczęcie współpracy ...: Czytaj więcej
    • Kraków, Zakopane...
      • Kraków, Zakopane...

      • 15.06.2026
      • W dniach 1–3 czerwca uczniowie klas I C i I D...

        W dniach 1–3 czerwca uczniowie klas I C i I D uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej, której trasa obejmowała Kraków, Zakopane oraz Zator. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania najważniejszych miejsc południowej Polski, integracji zespołów klasowych oraz aktywnego spędzenia czasu.

      • Kraków, Zakopane...: Czytaj więcej
    • Podziękowanie
      • Podziękowanie

      • 12.06.2026
      • dla Darczyńców biblioteki Liceum Ogólnokształcącego...

        P O D Z I Ę K O W A N I E

        dla Darczyńców biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich

        W imieniu Czytelników oraz własnym składam serdeczne podziękowania Pani Wicedyrektor Marioli Hajduk oraz Pani Reginie Bigoś, Pani Annie Comber, Pani Agnieszce Czyniewskiej Prezes Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich, Pani Krystynie Karamon, Pani Sylwii Machnik, Pani Małgorzacie Maj, Pani Feliksie Markiewicz-Kostrzyckiej, Absolwentce nasze szkoły Pani Darii Noga, Pani Dorocie Sikorze, Pani Marzannie Tusznio, Pani Urszuli Zacharze, Pani Marzenie Zazuli, Pani Ewie Żuk, Panu Ryszardowi Morawskiemu, Panu Bogusławowi Wołyńcowi, a także Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śląskich oraz Uczniom: Alicji Ambickiej z kl. IIA, Jakubowi Azarewiczowi z kl. ID, Lenie Bedri z kl. IVD, Darii Demianiuk z kl. I

      • Podziękowanie: Czytaj więcej
    • UNIWERSYTET OPOLSKI...
      • UNIWERSYTET OPOLSKI...

      • 27.05.2026
      • 25 maja 2026 Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich podpisało umowę...

        25 maja 2026 Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich podpisało umowę o współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego, a uczelnia jednocześnie objęła szkołę oficjalnym patronatem. Partnerstwo ma na celu rozwijanie kompetencji językowych uczniów oraz poszerzanie ich wiedzy o kulturze, literaturze i współczesnych kierunkach badań filologicznych.

      • UNIWERSYTET OPOLSKI...: Czytaj więcej
    • Podsumowanie VI edycji...
      • Podsumowanie VI edycji...

      • 18.05.2026
      • Podsumowanie VI edycji akcji czytelniczej CYTAT TYGODNIA

        Podsumowanie VI edycji akcji czytelniczej CYTAT TYGODNIA

        W tegorocznej, VI edycji akcji czytelniczej CYTAT TYGODNIA – trwającej przez dziewiętnaście tygodni – łącznie w I i II turze udział wzięło 106 uczniów z klas I – IV. Większość uczestników wielokrotnie brała udział w tej formie promowania czytelnictwa. W obu tegorocznych turach akcji uczniowie 386 razy prawidłowo wytypowali autora i tytuł cytowanej książki!

      • Podsumowanie VI edycji...: Czytaj więcej
    • Power of the Future...
      • Power of the Future...

      • 11.05.2026
      • Zaproszenie na II edycję Festiwalu Siła Młodych – Power of the Future

        Zaproszenie na II edycję Festiwalu Siła Młodych – Power of the Future

        Z ogromną radością zapraszamy na II edycję Festiwalu Siła Młodych – Power of the Future, który odbędzie się w dniach 18–19 czerwca 2026 roku w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Budzowie.

      • Power of the Future...: Czytaj więcej
    • CyberTron Academy 2026!
    • Koniec pracy tuż, tuż...
    • Ślad, który zostawili…
      • Ślad, który zostawili…

      • 08.04.2026
      • 20 marca 2026 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskim w Warszawie miała miejsce gala finałowa ogólnopolskiego konkursu „Obiektyw Obywatelski” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sprawiedliwości. Na uroczystą galę zostali też zaproszeni nasi uczniowie: Martyna Tandereszczak, Marysia Świdzińska, Pola Wild i Konrad Jarowski. Przygotowany przez zespół filmik promujący wartości konstytucyjne: godność człowieka, wolność, równość, solidarność, dobro wspólne, ku zaskoczeniu twórców, zdobył pierwsze miejsce w Polsce! Gratulujemy zwycięstwa i jesteśmy dumni z poziomu kreatywności, umiejętności cyfrowych oraz umiejętności zastosowania wiedzy w nowych okolicznościach naszych uczniów. Życzymy dalszego rozwoju osobistego i kolejnych sukcesów! Poniżej wyróżniony filmik „Ślad, który zostawimy…” będący interpretacją pierwszego artykułu Konstytucji: „Rzeczpospolita Polska jes

      • Ślad, który zostawili…: Czytaj więcej
    • Ząbkowickie krzywe wieże...
      • Ząbkowickie krzywe wieże...

      • 01.04.2026
      • Ząbkowickie krzywe wieże - duma liceum

        Ząbkowickie krzywe wieże - duma liceum

        19 marca 2026 roku w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki odbyła się gala rozdania Krzywych Wież, prestiżowych nagród przyznawanych za ponadprzeciętne osiągnięcia. Nasza szkoła może z dumą zaprezentować zdobywców statuetek, wśród których znaleźli się nie tylko uczniowie.

      • Ząbkowickie krzywe wieże...: Czytaj więcej
    • Dzień otwarty 16.04.2026 r.
    • Kolejna wizyta ...
      • Kolejna wizyta ...

      • 29.03.2026
      • Kolejna wizyta miłośników sztuki w Operze Wrocławskiej.

        Kolejna wizyta miłośników sztuki w Operze Wrocławskiej.

        W ramach cyklicznych wyjazdów do ośrodków kultury, organizowanych przez Dorotę Sikorę, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym – wyjeździe do Opery Wrocławskiej na balet „Romeo i Julia”. Opiekę nad uczestnikami sprawowały panie Dorota Sikora, Anna Roman oraz Dorota Sikora, które zadbały o bezpieczeństwo oraz sprawną organizację wyjazdu.

      • Kolejna wizyta ...: Czytaj więcej
    • Półmetek remontu dachu...
    • Strefowy Finał...
      • Strefowy Finał...

      • 16.03.2026
      • Miarą sukcesu jest wspaniała walka, a nie tylko zwycięstwo!!!!

        W dniu dzisiejszym 11 naszych uczniów pod opieką pana Remigiusza Cweka pojechało do Wałbrzycha , gdzie w hali sportowej ,,Wałbrzyskich Mistrzów" odbył się Strefowy Finał Licealiady w piłce nożnej halowej, w którym udział wzięło sześć szkół: Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, IV Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, KSP Kłodzko, Ekonomik Świdnica, ZS5 Wałbrzych. oraz my. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły.

      • Strefowy Finał...: Czytaj więcej
    • Prace postępują...
    • Wycieczka do Wrocławia!
      • Wycieczka do Wrocławia!

      • 03.03.2026
      • 27 lutego uczniowie klas: 2B i 3E

        27 lutego uczniowie klas: 2B i 3E wraz z Paniami: Anną Roman, Joanną Jarosz i Dorotą Sikorą wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.

        Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie i zapoznanie się nominowanym do Oskara filmem „Wielki Marty”. Produkcja otrzymała aż 9 nominacji do tej prestiżowej nagrody w tym za najlepszy film, reżyserię oraz dla aktora pierwszoplanowego. Film opowiada historię młodego bohatera, który mimo przeciwności losu próbował spełnić swoje marzenia, odnaleźć własną drogę w życiu i odnieść sukces w uwielbianej dyscyplinie sportowej. Poruszał temat przyjaźni, odwagi oraz odpowiedzialności za swoje decyzje. Gra aktorska oraz ścieżka dźwiękowa zrobiły na widzach duże wrażenie.

      • Wycieczka do Wrocławia!: Czytaj więcej
    • Sukces Naszych Sportowców!
      • Sukces Naszych Sportowców!

      • 25.02.2026
      • 24 lutego 10 naszych uczniów, wraz z opiekunem Panem Remigiuszem Cwekiem, wyjechało na Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza Ziębic, który odbywał się w hali sportowej w Ziębicach. W zawodach wzięło udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizacja od początku dostarczała wielu emocji a zawodnicy reprezentowali wysoki poziom sportowy.

        Naszą szkołę reprezentowali następujący zawodnicy:
        Lucjan Worobiec 1C
        Adam Albrecht 1C
        Hubert Szymański 3C
        Wiktor Bielan 3C
        Jakub Matusik 3C
        Oskar Rogowski 3C
        Marcel Grabowski 3E
        Alex Zieliński 4D
        Gracjan Bilski 4C
        Marcin Sowa 4C

        W fazie grupowej nasza drużyna spisała się znakomicie, wygrywając oba spotkania: W pierwszym meczu odnieśliśmy zwycięstwo 4:1 Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie nasi zawodnicy się rozpoczęli ofensywę i zaczęli dominować na boisku, co ostatecznie przyniosło bardzo dobry rezultat.
        Mecz d

      • Sukces Naszych Sportowców!: Czytaj więcej
    • Jeśli zmiany, to tylko na lepsze!!!
    • PODZIĘKOWANIE
      • PODZIĘKOWANIE

      • 17.02.2026
      • dla Darczyńców...

        P O D Z I Ę K O W A N I E

        dla Darczyńców biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich

        W imieniu Czytelników oraz własnym składam serdeczne podziękowania Pani Wicedyrektor Marioli Hajduk oraz Pani Reginie Bigoś, Pani Krystynie Karamon, Pani Sylwii Machnik, Pani Feliksie Markiewicz-Kostrzyckiej, Pani Marzannie Tusznio, Pani Urszuli Zacharze, Pani Marzenie Zazuli, Pani Ewie Żuk, a także Uczniom: Jakubowi Czekajowi z kl. IIIF, Mai Gustaw z kl. IB, Karolowi Gustowskiemu z kl. IIIE, Oliwii Podkówce z kl. IIIF, Julii Stanek z kl. IIIF, Ani Topolskiej z kl. IIIF, Karolinie Wasilewskiej z kl. IIIB i Laurze Zawiślan z kl. IB (ja także podarowałam naszej bibliotece wiele książek, ale sobie nie będę przecież dziękować ;)za podarowanie bibliotece szkolnej wielu ciekawych książek.

      • PODZIĘKOWANIE: Czytaj więcej
  • Dla uczniów i rodziców

    Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
  • Kalendarium

  • Najlepsze licea

    Ranking Liceów i Techników „Perspektywy”
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Galeria zdjęć

      • brak danych