Rozpoczęcie współpracy z pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa...
Rozpoczęcie współpracy z pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
W dniu 08. czerwca br. odbyło się spotkanie Dyrektora naszego Liceum – Pana Tomasza Błauciaka, nauczycielek biologii: Pani Reginy Bigoś, Pani Anety Szaczkowskiej, przewodniczącej przedmiotów matematyczno – przyrodniczych Pani Ewy Żuk z zaproszonymi pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu: Prodziekan ds. Rozwoju dr hab. Anną Rozensztrauch i Prodziekan ds. Dydaktyki dr hab. Aleksandrą Kołtuniuk wraz ze studentami Wydziału Pielęgniarstwa, Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego, którego celem było rozpoczęcie współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu przez naszą szkołę i klasy o profilu biologicznym. Studenci, część z nich to absolwenci naszego Liceum, przedstawili program wydziałów, a następnie przeprowadzili warsztaty dla uczniów klasy 3C ratowniczo – sportowej oraz 3A biologiczno- chemicznej. Każdy mógł samodzielnie między innymi pobrać sztuczną krew, założyć pacjentowi wenflon, zapoznać się z pierwszą pomocą osoby nieprzytomnej oraz wypróbować techniki poruszania się przy pomocy kul.
To właśnie praktyczne zajęcia zostały ocenione przez młodzież najwyżej. Studenci w sposób profesjonalny przeprowadzili warsztaty, a przyjazna atmosfera zajęć pozwoliła przełamać bariery i uaktywniła wszystkich uczniów do sprawdzenia własnych możliwości i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Nawiązana współpraca z Uniwersytetem Medyczny we Wrocławiu i umożliwienie młodzieży naszego Liceum udziału w warsztatach w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach uniwersyteckich pozwolą uczniom na lepsze poznanie pracy medycznej.
Mamy nadzieję, że dalsza współpraca polegająca na udziale uczniów w zajęciach na Wydziale Pielęgniarstwa i Położnictwa, Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego, będzie dużym wsparciem w rozwoju uczniów klas biologicznych, w szczególności o profilu ratowniczo – sportowym oraz budowaniem wizerunku Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jako instytucji wspierającej swoim prestiżem naukowym i bazą akademicką nasze Liceum w środowisku lokalnym.
Zdjęcia i tekst: mgr Regina Bigoś