Z radością informujemy, że nasza szkoła...
„Niebieska Skrzyneczka”
Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Niebieska Skrzyneczka Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży” Inauguracja projektu odbyła się w Stroniu Śląskim
z udziałem 60 szkół z Dolnego Śląska.
Program objęty jest patronatem UNICEF Polska, Wicemarszałek Sejmu RP Moniki Wielichowskiej, Marszałka Dolnośląskiego Pawła Gancarza, Dolnośląskiej Kutaror Oświaty Ewy Skrzywanek.
Pomysłodawczynią programu jest Marcelina Maciąg.
Misją „Niebieskiej Skrzyneczki” jest stworzenie dostępnej, anonimowej przestrzeni w szkołach, która umożliwia uczniom wyrażanie swoich emocji, potrzeb i problemów. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej projekt pomaga nie tylko indywidualnym uczniom, ale także wzmacnia więzi międzyludzkie, promując kulturę dialogu i otwartości na trudne tematy.
„Niebieska Skrzyneczka”ma na celu:
- zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży,
- zapewnienie łatwego dostępu do pomocy psychologicznej,
- stworzenie miejsca, gdzie uczniowie mogą anonimowo zgłaszać swoje trudności, obawy lub potrzeby.
Do „Niebieskiej Skrzyneczki” młodzi ludzie mogą wrzucać swoje wiadomości – dzielić się emocjami, prosić
o wsparcie lub sygnalizować trudne sytuacje, z którymi mierzą się oni sami lub ich rówieśnicy.
Niebieska Skrzyneczka, to nie tylko skrzynka – to sygnał, że szkoła słucha, troszczy się i działa.
W naszej szkole, decyzją Samorządu Uczniowskiego „Niebieska Skrzyneczka” znajduje się obok gabinetu nr 40.